Dvobrankové vedení hráči Náchoda v derby s Ochotníky neudrželi a pak prohráli!

Doplatili jsme na neproměňování šancí a na vlastní chyby v obraně!

Neděle 13.01.2019, 17:00 | ZS Hronov

HC Wikov Hronov - HC Náchod

6:4

2 : 3, 3 : 1, 1 : 0

Branky a asistence : Kodym (Havrda), Oppelt (Šimoníček), Šimoníček (Maršík, Oppelt), Veselý (Komárek, Maršík), střely : 32 : 39, zásahy : 35 : 26, vyloučení : 6 : 3, navíc Exner a Rudy (oba Hronov) 10 min. OT, využití : 1 : 1, rozhodčí : Maštalíř - Bednář, Runštuk

Diváci: 312

HC Wikov Hronov:

HC Náchod: Bláha (32. Kouba) - Plíhal, Veselý, Verner, Pánek, Komárek - Škoda, Macháň, Leeder, Vondřejc, Kodym, Havrda, Maršík, Šimoníček, Oppelt

HC Wikov Hronov - HC Náchod  6 : 4 (2 : 3, 3 : 1, 1 : 0)

Hosté po dvou vítězstvích na ledě Ochotníků v tradičním okresním derby nastoupili v brance se zkušeným Bláhou i kapitánem Macháněm a mladíkem Maršíkem, trenér Kodym postrádal mimo Chaloupky, Srby navíc Matouše. Domácí měli v brance mladíka Ševců, hráli zkušení Fišer, kapitán Šejnoha i mladíček Voňka.
Vstup do utkání se hostím vůbec nevydařil. Již v polovině 2. plachtící ránu Štelziga od modré tečoval nad vyrážečku Bláhy Havelec - 1 : 0. Odpověď Náchoda byla bleskurychlá. V čase 3 : 10 Kodym po asistenci Havrdy vymíchal brankáře Ševců a bylo srovnáno - 1 : 1. O 39 sek. později již hosté po ráně Oppelta po nahrávce Šimoníčka vedli - 1 : 2. V půli 13. min. hosté vedli díky přesné střele Šimoníčka o dvě branky po spolupráci s Maršíkem a Oppeltem - 1 : 3. Zdálo se, že si hosté vedení pohlídají. Jenže ječtě na konci téže min. dělovka kapitánu Šejnohy mezi kruhy značila snížení na třetinových 2 : 3. Deset sek. před první přestávkou únik Pánka při hře 4 na 4 skončil zákrokem Ševců.

Rovněž nástup do prostředního dějství Náchodu nevyšel. V čase 21 : 28 vyrovnal Petr - 3 : 3. Na konci 28. min. zasáhl Exner Veselého do hlavy a k menšímu trestu ještě obdržel 10 min. OT. Následná přesilovka vedení hostům nepřinesla. V úvodu 32. min. fauloval Komárek, o jeho rychlý návrat do hry se postaral Šejnoha - 4 : 3. V tentýž moment skončilo účinkování pro Bláhu jehož místo zaujal mladík Kouba. Vyrovnat se Náchodským podařilo v polovině 34. min. při vyloučení Havelce po ráně Veselého jemuž asistovali Komárek a Maršík - 4 : 4. O dvě min. déle zachytil Dudadík rozehrávku Veselého a zařídil domácím vedení 5 : 4.

Ani začátek třetí třetiny nezastihl hráče Náchoda v optimální pohodě. Již po 37 sek. se znovu gólově prosadil Dudadík - 6 - 4. Ve 46. min. zabránil Havelcovi ve skórování Kouba. Ve 48. min. při Petrově nedovoleném zákroku protestoval Rudy a obdržel 10 min. OT. V 50. min. po Ježíkově faulu hrál Náchod v početní výhodě dvou mužů v poli, ale nezdařila se ani korekce výsledku, natož vyrovnání. Závěrečný nápor Náchoida uťal nedovolený zákrok Pánka v půli 57. min.. Ani krátká hra bez brankáře alespoň dramatizaci v konci třetího dějství nepřinesla.
V dalším okresním derby bude mít Náchod šanci opět bodovat tuto středu 16.1. před domácím publikem od 18 : 00 hodin proti HC Jaroměř.

Pavel KODYM - trenér mužstva : 'Myslím si, že jsme po celé utkání byli lepším týmem, měli jsme hodně šancí. v koncovce se trápíme dlouhodobě, naopak domácí nás tvrdě trestali za každou chybu a zaslouženě vyhráli."