Po třígólovém manku z 1. třetiny jsme zápas již neotočili.

Domácí nevyužili ani ty nejvyloženější šance.

14. kolo | Neděle 25.11.2018, 17:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Nová Paka

1:3

0 : 3, 1 : 0, 0 : 0

Branka a asistence : Škoda (Plíhal), střely : 32 : 34, zásahy : 30 : 31, vyloučení : 6 : 9, navíc Zeman a Pulec (oba Nová Paka), využití : 1 : 2, rozhodčí : Veinfurter - Horák, Vodička

Diváci: 120

HC Náchod: Kouba, (Bláha) - Verner, Pánek, Plíhal, Chaloupka, Veselý - Škoda, Šimoníček, Macháň, Maršík, Matouš, Havrda, Vondřejc, Komárek, Oppelt

HC Nová Paka:

HC Náchod - BK Nová Paka  1 : 3 (0 : 3, 1 : 0, 0 : 0)

Domácí nastoupili v brance s uzdraveným mladíkem Koubou, nehrál Srba ani hrající trenér Kodym, který byl již přítomen jako kouč na lavičce. Hosté měli v brance F. Veselého, byl těžkou překážkou pro Náchodské již na ledě Paky.
Jako první gólově udeřili v 7. min. hosté, kdy na konci pohledné kombinace byl zkušený Hric - 0 : 1. V 17. min. dostal dvojitý menší trest Verner. Nejprve v čase 18 : 00 skóroval opět Hric - 0 : 2. V 19. min. i druhý trest využil ke třetinové podobě skóre zkušený kapitán Kadeřábek - 0 : 3.

Ve druhé třetině se domácí mocně snažili s nepříznivým stavem ještě něco udělat. To se podařilo pouze Škodovi, který tečoval mimo dosah F. Veselého Plíhalovu ránu od modré - 1 : 3. Domácím se podařilo potrestat hrubý zákrok Pulce na Havrdu u hrazení.

Ve třetí třetině se Náchodu již další korekci výsledku nepodařilo. Domácí nevyužili ani dvě přesilovky 5 na 3 ani závěrečnou hru bez brankáře.
Náchodští se budou snažit odčinit hloupou porážku již tuto středu 28.11. od 18 : 00 hodin v Hronově proti tradičnímu okresnímu rivalovi HC Wikov.

David Valášek - asistent trenéra mužstva : "Proti neoblíbené Pace jsme 3 x zaváhal v první třetině a šli do šaten za stavu 0 : 3, přestože jsme sami měli pět šancí. po zbytek zápasu to byl podobný obraz hry, kdy jsme i ty největší šance zahodili a tak si dnes všechny body odvezl soupeř. Dnes nám to nelepilo, přesto ale kluci makali až do konce. Na jeden gól proti takovému soupeři se vyhrát nedá. Jedeme dál a zkusíme si spravit chuť hned ve středu v derby."