7. kolo | Neděle 28.10.2018, 17:00 | ZS Nové Město nad Metují

HC Nové Město nad Metují - HC Náchod

1:9

0 : 2, 1 : 5, 0 : 2

Branky a asistence : Matouš (Oppelt), Pánek (Kodym), Oppelt (Macháň, Kodym), Srba (Matouš, Havrda), Matouš (Veselý), Kodym (Pánek, Verner), Pánek (Kodym), Matouš (Havrda), Srba (Havrda), střely : 23 : 40, zásahy : 30 : 22, vyloučení : 6 : 4, využití : 0 : 2, rozhodčí : Karlík - Horák, Vodička

Diváci: 210

HC Nové Město nad Metují:

HC Náchod: Bláha, (Kouba) - Verner (34. Srba), Pánek, PLíhal, Veselý, Srba (do 34.) - Vondřejc (34. Verner), Kodym, Macháň, Oppelt, Matouš, Havrda, Maršík, Komárek

TJ Spartak Nové Město n/M. - HC Náchod  1 : 9 (0 : 2, 1 : 5, 0 : 2)

Po dvou letech je opět k vidění tradiční okresní derby. V den 100 výročí založení československého státu se hráči Náchoda představili na ledě okresního rivala. V brance nastoupil opět zkušený Bláha, chyběl Chaloupka a Škoda. Domácí měli v brance od počátku utkání rovněž zkušeného Biegla.
V úvodní třetině Náchodští udeřili v polovině 8. min., kdy akci Oppelta gólově zakončil Matouš - 0 : 1. V čase 9 : 28 Pánek přesnou ranou od modré po náhře Kodyma potrestal vyloučení Hanouska a vyhnal Biegla z branky - 0 : . Do branky šel exnáchodský mladík Burian, který již do konce třetiny neinkasoval. V čase 20 : 00 byl ještě vyloučen Kozák.

O osudu zápasu se prakticky rozhodlo v prostředním dějství. Kozákovo vyloučení po 34 sek. potrestal Oppelt po strojové kombinaci kapitána Macháně a Kodyma - 0 : 3. Ve 25. min. zvyšoval Srba po akci Matouše a Havrdy na 0 : 4. V půli zápasu skóroval Matouš po ideální náhře Veselého - 0 : 5. Na počátku 33. min. upravoval Kodym po spolupráci s Pánkem a Vernerem - 0 : 6. Ve 34. min. korigoval domácí Prouza L. na 1 : 6. Ve 36. min.skóroval Pánek, asistoval Kodym - 1 : 7. V tuto chvíli zdravotní indispozice nedovolila pokračovat v zápase Vondřejcovi.

Třetí třetina se odehrála jen z povinnosti. Ve 43. min. si hattrick zkompletoval po nahrávce Havrdy Matouš - 1 : 8. Konečnou podobu skóre dal v 50. min. Srba po náhře Havrdy - 1 : 9. Kýžené desítky se příznivci HCN již nedočkali.
Další utkání čeká Náchodské na domácím ledě ve středu 31.10. od 18 : 00 hodin, kdy se střetnou s TJ Sokol Semechnice.

David VALÁŠEK - asistent trenéra : "povedenej zápas, kde jsme od začátku zápasu trestali chyby domácích. Po týdnu volna jsme si kvalitně zastříleli. Dařilo se nám po většinu zápasu plnit co chceme hrát. Takže ve středu s chutí na Semechnice"