V Náchodě padlo deset branek, domácí vítězí čtyřbrankovým rozdílem

Náchodští přehráli po zlepšeném výkonu od druhé třetiny Opočno

2. kolo | Středa 10.10.2018, 18:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Baroni Opočno

7:3

2 : 0, 3 : 1, 2 : 2

Branky a nahrávky : Havrda (Matouš), Oppelt (Kodym), Havrda (Škoda), Kodym (Škoda), Vondřejc (Srba, Pánek), Macháň TS, Macháň, vyloučení : 8 : 5 + TS, střely : 32 : 33, rozhodčí : Pecha - Dudadík, Kozák

Diváci: 108

HC Náchod: Bláha, (Kouba) - Verner, Pánek, Plíhal, Veselý, Srba, Matějka - Oppelt, Kodym, Macháň, Havrda, Matouš, Škoda, Vondřejc, Komárek, Maršík

HC Baroni Opočno:

HC Náchod - HC Opočno  7 : 3 (2 : 0, 3 : 1, 2 : 2)

Po vítězném okresním nedělním derby v Jaroměři se Primátoři představili domácímu publiku. V brance tentokrát dostal proti bývalým "svým" příležitost zkušený Bláha, v obraně si odbyl křest v Áčku starší dorostenec Matějka. Hosté měli naopak v brance mladíka Mičiana a hru tvořili zkušení Jakl, Slezák Hejduk a Škrabal.
V první třetině se domácí střídačka radovala po poněkud rozpačitém výkonu dvakrát. V polovině 7. min. se trefil Havrda po spolupráci s Matoušem - 1 : 0. V půli 17. min. stanovil třetinové skóre parádní ranou pod horní tyč Oppelt po náhře Kodyma - 2 : 0. Nula u hostí byla zásluhou výborného Bláhy, který likvidoval 14 střel.

Do prostředního dějství vlétli domácí výborně, již v polovině 22. min. se po přihrání Škody připomněl gólově Havrda - 3 : 0. Na konci téže min. se radovali i hosté zásluhou Srpka - 3 : 1. Ve 29. min. trestal Brožkův faul gólově Kodym po asistenci Škody - 4 : 1. Ve 34. min. se do úniku v oslabení dostal Matouš, ale Mičiana nepřekonal. Gól padl z hole Vondřejce po střele, která se otřela o tyč a o brankáře v úvodu 38. min. po asistencích Srby a Pánka, v té době seděl na trestné Sajdl - 5 : 1.

Do třetí třetiny se do hry dostal výše zmiňovaný benjamínek Matějka. V čase 50 : 11 byl v gólové pozici Kubíčkem hákován kapitán Macháň a rozhodčí Pecha zkřížil následně ruce nad hlavou. Nařízené trestné střílení Macháň i s parádou bezbečně proměnil - 6 : 1. V 52. min. ve vlastním oslebení při vyloučení Kubíčka korigoval nejprve Brožek - 6 : 2. Vzápětí přesilovku potrestal samostatnou akcí Macháň - 7 : 2. Konečné slovo patřilo v 56. min. Řehákovi, který stanovil konečné skóre na 7 : 3 pro domácí HCN. Pak mohla proběhnout tradiční děkovačka se spokojenými fans.
V neděli 14.10. od 17 : 00 hodin nás čeká další těžká prověrka venku v Nové Pace proti domácímu BK, snad se nebudeme vracet s prázdnou.

Pavel KODYM - trenér mužstva : "Těžké utkání, první třetina byla z naší strany tragická , bez bruslení, agresivity, bez střelby. Výborně nás podržel Blažena v bráně. Po vstřelení prvních dvou gólů jsme se trošku nastartovali a po zbytek zápasu hráli podstatně lépe."