Ztratili jsme vyhraný zápas v Jaroměři, ale play - off je naše!

Řízný Hrach v závěru zápasu zachránil remízu a zisk jednoho zlatého bodu!

27. kolo | Středa 31.01.2018, 18:00 | ZS Jaroměř

HC Jaroměř - HC Náchod

6:5 pp

1 : 2, 1 . 2, 3 : 1 - 1 . 0

Branky : Leeder, Pánek (Ježek) Hrach (Pánek), Macháň (Hlavatý, Havrda), Hrach (Pánek), vyloučení : 5 : 3, využití : 1 : 0, střely : 44 : 23, rozhodčí : Karlík - Roischel, Kozák

Diváci: 140

HC Jaroměř:

HC Náchod: Kouba, (Bernart) - Hrach, Pánek, Macháň, komárek - Vondřejc, Ježek, Havrda, Škoda, Hlavatý, Zeman, Leeder

HC Jaroměř - HC Náchod  6 : 5 pp (1 : 2, 1 : 2, 3 : 1 - 1 . 0)

Náchodu vstup do zápasu vyšel výborně, v čase 3 : 04 se napřáhl za modrou Leeder a síť za Navrátilem se rozvlnila  - 0 : 1. V polovině 10. min. vyrovnal Háze - 1 : 1. Po min. si zahrál s Koubou mantinel, když se kotouč nečekaně odrazil před volného Vejmana, náchodský mladík situaci holí zachránil. V polovině 15. min. švihl zápěstím na modré po nahrávce ježka pánek a stanovil skóre po 1. třetině na 1 : 2 pro hosty.

Ve druhé třetině domácí vyvinuli tlak, ze kterého se jim vyrovnat nedařilo. V polovině 29. min. na modré napřáhl Hrach a jeho dělovka skončila v síti, nahrával Pánek - 1 : 3. Po dvou min. snižoval Hlavnička - 2 : 3. V půli 39. min., po návratu z trestné lavice Havrda našel na levé straně Hlavatého, který čekal na vhodnou příležitost k nahrávce a dočkal se a po náhře se Macháň trefil nad lapačku Navrátila - 2 : 4.

Ve třetí části hry domácí Náchod zatlačili do obrany a ve 45. min. Souček po ráně Vejmana vsítil kontaktní branku - 3 : 4. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Ve 46. min. vyrovnal Bujňák - 5 : 5. V 54. min. byl vyloučen Macháň a zvrat se domácím vydařil v 56. min., kdy se trefil Hlavnička. Hosté se v závěru odhodlali ke hře bez brankáře a vyplatilo se to. V čase 59 : 03 Hrach tečí Pánkovy rány vyrovnal na 5 : 5 a získal pro Náchod důležitý bod!

V prodloužení se hrálo do času 53 : 31, kdy Koubu propálil svým třetím gólem Hlavnička - 5 : 6. Zisk bonusového bodu pro domácí a jistota play - off pro Náchod!
V neděli v netradičních 18 : 00 hodin přivítá Náchod nepříjemného soupeře Stadion Nový Bydžov, se kterým se mu nedaří, je to možný soupeř pro vyřazovací boje!

Pavel Kodym - trenér mužstva : "Klasické utkání v Jaroměři, bruslivý, snaživý soupeř, kterému jsme 40 minut nic nedovolili. Ve třetí třetině jsme vyrobilipár chyb a zbytečně ztratili vyhraný zápas. opět pouze v jedenácti hráčích, poklona jak to kluci zvládají"