Z jasné záležitosti v zápase s Novou Pakou drama se šťastným koncem pro Náchod

Po první velmi dobré třetině přišel v prostředním dějství herní výpadek.

22. kolo | Středa 10.01.2018, 18:00 | ZS Náchod

HC Náchod - HC Nová Paka

5:3

4 : 0, 1 : 3, 0 : 0

Branky : Pánek (Kodym), Ježek (Kodym, Polák), Škoda (Verner), Havrda (Macháň), Macháň (Srba, Janoušek), vyloučení : 5 : 4, navíc Škop (Nová Paka) 10 min. OT, využití : 1 : 0, střely : 41 : 25, rozhodčí : Pahulák - Dudadík, Pecha

Diváci: 43

HC Náchod: Kouba, (Bernart) - Plíhal (do 40.), Komárek, Srba, Pánek (40. Verner, Verner (40. Pánek) - Havrda, Janoušek, Macháň, Ježek, Kodym, Polák, Vondřejc, Hlavatý, Škoda, (Leeder)

HC Nová Paka:

HC Náchod - BK Nová Paka  5 : 3 (4 : 0, 1 : 3, 0 : 0)

Po dvou porážkách čekal domácí tým nepříjemný soupeř, se kterým se mu v poslední době příliš nedaří. V brance byl mladík Kouba, hrál již distancovaný Vondřejc, zkušený Ježek, chyběli Hrach, Chaloupka,mladík Tatar, Zeman a Valášek, kterému zdravotní stav nedovoluje pokračovat v dalších zápasech! Hosté měli v brance Škopa, hráli Pour, kapitán T. Kadeřábek i ostřílený Hric.
Zápas začal pro domácí dobře, v čase 5 : 53 byl vyloučen De Carvalho a přesně po dvou min. se trefil Pánek po asistenci Kodyma - 1 : 0. Na konc i 10. min. při vyloučení Pulce se gólově prosadil Ježek po nahrávkách KOdyma a Poláka - 2 : 0. Další branku vsítil v čase 19 : 32 Škoda tečovanou ranou Vernerovy střely - 3 : 0. V tentýž okamžik obdržel hostující brankář Škop 10 min. OT za nesportovní Chování, jeho místo do konce třetiny zaujmul Bouška. V čase 19 : 59 přibalil na odchodnou do kabin gólový pozdrav Havrda po náhře kapitána Macháně - 4 : 0.

Vstup do druhé třertiny byl rozpačitý, ve 22. min. snížil Hric - 4 : 1. Ani ne o min. déle vstřelil další branku T. Kadeřábek - 4 : 2. V polovině třetiny zazvonili hosté o konstruci Koubovy svatyně, aby vzápětí vstřelil kontaktní branku Mach - 4 : 3. Naštěstí po 11 sek. zavel na zteč Machᡠpo ráně Srby a náhře Janouška - 5 : 3.

Do třetí třetiny nemohl již zasáhnout do hry Plíhal. V půli 52. min. Polák vysunul do úniku Ježka, ten na Škopa nevyzrál. Největší komplikace přišla v 56. min., kdy byl nejdříve za hráčskou lavici vyloučen Ježek a po chvíli Macháň za zdržování hry. Dvojnásobné oslabení jsme ustáli bez pohromy, což se později ukázalo jako rozhodující. Domácí bojovali a přes chvilkový výpadek, měli zápas pod kontrolou a po zápase mohla propuknout zasloužené oslava s fanoušky.
V neděli 14.1. od 17 . 0 hodin nás čeká tradiční okresní derby ve Wikov aréně proti domácímu HC Wikov, budeme se snažit zastavit rozjeté Ochotníky, budeme spoléhat na podporu našich fans.