17. kolo | Středa 17.01.2018, 18:30 | ZS Jičín

HC Jičín - HC Náchod

7:5

3 : 2, 2 : 2, 2 : 1

Branky : Zemen (Komárek, Škoda), Škoda (Leeder), Vondřejc, Pánek (Škoda), Komárek (Macháň, Havrda), vyloučení : 3 : 2, využití : 2 : 0, oslabení : 1 : 0, střely : 38 : 32, rozhodčí : Veselý - Řezníček, Pechánek

Diváci: 160

HC Jičín:

HC Náchod: Bernart (40. Kouba) - Verner, Komárek, Srba, Pánek - Vondřejc, Macháň, Havrda, Ježek, Hklavatý, Tatar, Leeder, Škoda, Zeman

HC Jičín - HC Náchod  7 : 5 (3 : 2, 2 : 2, 2 : 1)

K dohrávce domácí nastoupili v brance s Benešem, a se zkušenými Pletkou, Kollmanem a Vajsejtlem. Hosté jeli k Řáholci nabuzeni nedělním vítězstvím v derby nad hronovskými Ochotníky. V brance dostal příležitost zkušenejší Bernart, v útoku hráli mladík Tatar i Zeman. Chyběli Hrach, Chaloupka, Plíhal, zkušený Kodym, pro kterého sezóna předčasně skončila. Dále chyběli zkušený Polák a Janoušek.
Ještě se hosté ani nerozkoukali a ve 2. min. zásluhou pohotové dorážky Hladíka na brankovišti vedl lídr 1 : 0. Ve 13. min. při vyloučení Srby chladnokrevně gólově zakončil akci kapitán Vajsejtl - 2 . 0. V úvodu 15. min. se kotouč dostal k od Škody přes KOmárka k Zemanovi, který vstřelil kontaktní branku - 2 : 1. V polovině 18. min. domácí opět odskočili zásluhou Hladíka na dvougólový rozdíl - 3 : 1. V čase 19 : 19 našel Leeder Škodu, který znovu snížil na jednogólové pasivum - 3 : 2.

Ve druhém dějství se hosté hnali za vyrovnáním, ve 25. min. náchodský "blesk" Tatar ujížděl jičínské obraně a v poslední chvíli mu bylo zabráněno v gólovém zakončení. Vyrovníní se Primátoři přeci jen dočkali zásluhou Vondřejce v půli 30. min. - 3 : 3.S rovnovážným stavem nebyli domácí spokojeni a v čase 30 : 10 hattrickovou trefou Hladíka opět získali vedení - 4 : 3V závěru 37. min. se prosmýkl hostující obranou Borovec a zvyšoval na 5 : 3 pro Jičín. V čase 39 : 59 vykřesal naději na zisk bodů po náhře Škody Pánek, když upravil na třetinových 5 : 4.

Náchodští se snažili udělat maximum pro zisk bodů a do třetího dějství se nečekaně do brankoviště postavil mladík Kouba. Ve 44. min. bodový sen začal nabírat reálnou podobu, když s chutí hrající Komárek využil nahrávek kapitána Machán ě a Havrdy a vyrovnak na 5 : 5. Jenže přišla 49.. min. a střelec vyrovnávací branky Komárek byl vyloučen. Na počátku 50. min. se domácí usadili v náchodské obranné třetině a Průšek prostřelil Koubu nad lapačku - 6 : 5. ŠAnci k vyrovnání hosté dostali po faulu zkušeného zadáka Štěpána v polovině 54. min.. Kýženého vyrovnán se Primátoři nedočkali, neboť po chvíli přišla chybná rozehrávka ve středním pásmu a Borovec se v dalším nájezdu nemýlil - 7 : 5. V závěru třetiny již se na skóre nic nezměnilo.
V neděli 21.1. od 17 : 00 hodin budou mít hokejisté Náchoda šanci soupeři zbytečnou porážku vrátit, v silách mužstva to rozhodně je.

Miroslav Krynek - trenér mužstva : "Věděli jsme, že nás nečeká lehký zápas. I v silně improvizované sestavě jsme sahali alespoň po bodu.