HC Náchod (r. 2005 a ml.) na Moravě příjemně překvapili

23.08.2019 | Michal Kubeček

Reportáž z kvalitně obsazeného mezinárodního turnaje v Přerově, kde naši hráči zazářili v tamní MEO Aréně v silné konkurenci tří českých ligových žákovských týmů a dvou zahraničních účastníků. Výsledkem jejich víkendového snažení bylo skvělé třetí místo a „bronzové placky“ na krku našich borců.

Po zahájení přípravy na suchu i na ledě, která probíhala na našem stadionu již od počátku srpna pod vedením trenéra Martina Táborského, byl mezinárodní turnaj v Přerově první prověrkou nového konceptu tréninkového procesu a doplněného kádru. V uplynulém víkendu tedy vyjelo 13 hráčů, které nominovali hlavní trenér Martin Táborský spolu s asistentem Václavem Mertlíkem, reprezentovat náš klub v konkurenci borců domácího HC Zubr Přerov, HC Tábor, HC RT Torax Poruba a dvou zahraničních týmů, německého Frankfurtu nad Mohanem a slovenského HK Altis Orava.

Již samotný program turnaje, kdy kluci měli sehrát během dvou dnů pět zápasů 2x20 minut čistého času, vyvolával obavy, jak se s tím náš tým vypořádá herně, ale zejména i fyzicky. Přivezli jsme totiž ze všech zúčastněných zdaleka nejméně zkušený tým, kde jen několik kluků má zkušenosti ze žákovských ligových zápasů či střídavých startů za dorost. Na veškeré naše obavy však tým svými výkony a nasazením nechal zapomenout. A to i přes drobné herní a fyzické výpadky, převážně v prvním nabitém dni. To, ale předbíháme. Tedy postupně, od začátku.

Turnaj jsme po pátečním večerním příjezdu zahajovali sobotním dopoledním zápasem s ligovým týmem HC Poruba. Kluci, jak byli plni očekávání a natěšeni na hru, vlétli na soupeře hned od začátku. V prvním dějství jsme měli překvapivě jasnou převahu a bezpočet šancí a tomu odpovídal i stav 3:0!! Ve druhé polovině se na našem týmu přece jenom začalo projevovat vysoké tempo zápasu. Soupeř nás začal přehrávat fyzicky a brzy dosáhl snížení na rozdíl jediné branky. To byl signál pro trenéry k vybrání oddechového času pro nabrání fyzických i psychických sil a předání pokynů do dalšího průběhu. Efekt se dostavil. Rychle jsme náš náskok zvýšili a zápas dovedli v poklidu do vítězného konce – 5:2!!

Po třech hodinách jsme již nastupovali k dalšímu těžkému zápasu proti domácím „zubrům“ z Přerova. V první polovině jsme rychle prohrávali, ale podařilo se nám vyrovnat. Celou první polovinu drželi naši kluci s favorizovanými domácími naprosto vyrovnanou partii, čemuž odpovídalo i skóre 1:1. V druhé polovině zápasu na nás padla únava a domácí nás i vzhledem k širšímu kádru začali přehrávat, což se projevilo i na skóre. Ještě jsme sice stačili snížit na 2:3, ale konečný výsledek zněl – 2:5. Únava si vybrala svoji daň….

Hned za další tři hodiny nás přitom v podvečer čekal poslední sobotní zápas. A to s jedním z předních ligových žákovských týmů HC Tábor, který přijel se čtyřmi kompletními formacemi. Naši kluci však obdivuhodně setřásli únavu a případné obavy z kvality soupeře a za podpory brankáře byli favoritovi vyrovnaným soupeřem. Ještě v páté minutě druhé poloviny jsme vedli 2:1. Ještě za stavu 2:2 jsme zahodili obrovskou šanci. Nedáš…, dostaneš. Ke konci však soupeř po velkém tlaku přece jenom výsledek otočil. Za stavu 2:4 dvě minuty před koncem jsme se ještě pokusili o zdramatizování zápasu hrou bez brankáře. Bohužel jsme inkasovali do prázdné brány a několik vteřin před koncem inkasovali ještě jednu branku. Konečný stav – 2:6.

V neděli jsme zahajovali dopoledním zápasem s německým Frankfurtem. Kluci povzbuzeni sobotními výkony na soupeře vlétli a celému zápasu jasně dominovali, čemuž odpovídal i konečný výsledek – 9:0!!

Turnaj jsme zakončovali odpoledním, předposledním zápasem celého programu, se slovenským ligovým celkem HK Orava. Bylo jasné, že pokud budeme chtít medaili, musíme zvítězit. Z toho pramenila i určitá naše nervozita, která poznamenala začátek zápasu, kdy jsme prohrávali. V dalším průběhu jsme postupně přebírali iniciativu a o výsledku již v průběhu druhé poloviny nebylo pochyb. Bezpečná výhra – 7:2!!

Naše celková bilance tedy nakonec byla plusová. Tři výhry, dvě prohry při aktivním skóre 25:15. Ani to nám však před posledním zápasem turnaje mezi týmy HC Zubr Přerov a HC Poruba nezajišťovalo medaili. Museli jsme čekat na výsledek posledního zápasu, přitom ve hře bylo sice i druhé místo, ale zároveň jsme mohli skončit i čtvrtí!! Nakonec to „cinklo“ mezi…., tedy konečné třetí místo!! Místo na „bedně“ a medaile se staly skutečností…. Skvělá práce kluci a trenéři!!!

O skvělou reprezentaci klubu se zasloužili tito borci :

Vladislav Vrzal - Lukáš Sochor, Matěj Zachariáš - Tadeáš Tran, Ondřej Malina - Oleksandr Gutsu, Maksym Bon, Ludvík Lejdar - Tomáš Hynek, Filip Harant, Jakub Kocian - Lubomír Očkaik, Martin Havlík - pod vedením hlavního trenéra Martina Táborského a asistenta Vaška Mertlíka.

Výsledky našeho týmu :

HC Náchod vs. HC Poruba 5 : 2  (3 : 0, 2 : 2)

HC Náchod vs. HC Zubr Přerov 2 : 5  (1 : 1, 1 : 4)

HC Náchod vs. HC Tábor 2 : 6  (1 : 1, 1 : 5)

HC Náchod vs. Frankfurt Lőwen 9 : 0  (7 : 0, 2 : 0)

HC Náchod vs. HK Orava 7 : 2  (3 : 1, 4 : 1).

KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE :

1.     HC TÁBOR                                                     10 bodů

2.     HC RT TORAX                                                  6 bodů

3.   HC NÁCHOD                                                    6 bodů

4.   HC ZUBR PŘEROV                                          6 bodů

5.   HK ALTIS ORAVA                                            2 body

6.   FRANKFURT LŐWEN                                      0 bodů.

Muži | Středa 11.09.2019, 18:00

Muži | Neděle 15.09.2019, 17:00
HC Choceň - HC Náchod
4:3 sn (0 : 2, 2 : 1, 1 : 0 - 0 : 0, 1 : 0)