Pojď hrát hokej v Náchodě

20.09.2018 | Petr Lelek

Pojď hrát hokej v Náchodě

Akce „Pojď hrát hokej“ v Náchodě.

V úterý, 18. 9. 2018, od 16.00 hod do 18.15 hod, proběhla na Zimním stadionu v Náchodě akce Týden hokeje v rámci projektu „Pojď hrát hokej“. Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 – 8 let a jejich rodiče.

Tato akce měla v Náchodě velký úspěch. Přivedla na zimní stadion více jak 60 dětí a asi 80 rodičů a doprovodu dětí. Děti měly unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem a vytvořit si svůj prvotní hokejový zážitek. Pro děti byl připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče měli možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí.

V rámci celého programu proběhlo zaregistrování 31 dětí do projektu Pojď hrát hokej a Hokejka. Dětem byly zapůjčeny hokejové přilby pro bezpečné bruslení na ledě a s pomocí trenérů a asistentů HC Náchod byly děti ustrojeny a uvedeny na ledovou plochu, kde absolvovali výuku bruslení, hry a soutěže. Tyto aktivity organizovalo na ledě 10 trenérů LH, kteří se po celou dobu věnovali více jak 45 dětem. . Potom následovala ukázka tréninku minihokeje, kde mladí hráči HC Náchod ročníků 2010 až 2011 předvedli trénink pod vedením svých trenérů. Pro všechny to byl vynikající zážitek a pro mladé náchodské naděje i velká motivace pro následující zápasy i tréninky. Celá akce byla doplněna prezentací práce s dětmi v LH a ukázkou materiální podpory ČSLH. O dobrou atmosféru na zimáku se staralo 17 pořadatelů, členů HC Náchod, příjemná hudba při které dominovala píseň Pojď hrát hokej. Úžastnící akce mohli shlédnout náborové hokejové video.

Kromě zážitku z bruslení a ledního hokeje si každé dítě navíc s sebou domů odneslo hodnotný dárek. HC Náchod ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje pořádal na Zimním stadionu v Náchodě tuto akci v rámci Týdne hokeje. Zveme nové zájemce o LH a Hokejovou školu bruslení na pravidelné tréninky /každé úterý od 16.00 hod a v sobotu od 9.00 hod.

Bc. Ludvík Berger

Vedoucí trenér HC