HOKEJISTÉ Z NÁCHODA FANDILI MOUNTFIELDU

14.12.2017 | Admin Admin

Souboj druhého celku Tipsport extraligy s prvním nabídlo nedělní klání s Plzní. Utkání, kterému nechybělo snad nic, Mountfield nakonec naprosto ovládl, když deklasoval Plzeň kanárem a zvítězil 6:0.

Na povedeném duelu se jedním přesným zásahem podílel i Jan Berger, jenž měl v hledišti podporu malých hokejistů ze svého domovského Náchoda: „Je možné, že i jejich podpora mi třeba dodala potřebné štěstí,“ hodnotí usměvavý forvard.

Honzo, šest přesných zásahů v kleci nejlepšího celku extraligy asi před nedělním duelem nikdo nečekal, je to tak?
To je pravda, převládají ve mně výborné pocity. Plzeň od začátku sezóny pravidelně dokazuje, jak má nabitý kádr. Daří se jim, a to, že jsme nad nimi vyhráli takovým rozdílem, je pro ně neobvyklé a strašně nás to těší..

Jaké pocity si z utkání odnášíte vy osobně? Za takového průběhu se asi člověku hraje mnohem lépe, že?
Od té doby, co jsem tady v Hradci, to byl pro mě určitě nejjednodušší zápas. Všichni ale víme, že mají výborný tým a podle toho jsme se na ně taky připravovali. Napadalo nám tam šest gólů, což nikdo nečekal a hodně si toho výsledku vážíme.

Že se vám hrálo dobře potvrzuje i fakt, že jste ve 30. minutě zvyšoval po samostatném úniku na 3:0. Jak se branka zrodila?
Béda (Bedřich Köhler) mě krásně našel na modré čáře a já jsem to zpracoval nejlépe, jak jsem to v tu chvíli zvládnul (směje se). Ztratil jsem u toho rychlost, ale trošku mě překvapilo, že plzeňští hráči byli tak daleko a měl jsem tolik času. Zkusil jsem se ještě rozjet, nabrat rychlost a vystřelit.

Diváci si na kostce nad ledem mohli všimnout i malých hokejistů z HC Náchod, kteří vás přijeli podpořit. Vstřelená branka vás tak asi těší dvojnásob, že?
Je to krásné. Určitě je super, že se tyhle programy pro kluky z ostatních měst a menších klubů dělají. Tentokrát to zrovna vyšlo na Náchod, kde jsem vyrůstal, takže je možné, že i to mi třeba dodalo potřebné štěstí. Je fajn vědět, že tu máte takovou podporu.

Muži | Neděle 18.11.2018, 17:00

Muži | Neděle 25.11.2018, 17:00