Akce „Pojď hrát hokej“ v Náchodě

13.10.2017 | Ludvík Berger

V úterý, 19. 9. 2017,  od 16.00 hod  do 18.30hod,  proběhla na Zimním stadionu v Náchodě akce Týden hokeje v rámci projektu „Pojď hrát hokej“. Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 – 8 let a jejich rodiče.

Tato akce měla v Náchodě velký úspěch. Přivedla na zimní stadion více jak 50 dětí a asi 70 rodičů a doprovodu dětí. Děti měly unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem a vytvořit si svůj prvotní hokejový zážitek. Pro děti byl připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče měli možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí.

V rámci celého programu proběhlo zaregistrování 37 dětí do projektu Pojď hrát hokej a Hokejka. Dětem byly zapůjčeny hokejové přilby pro bezpečné bruslení na ledě a s pomocí trenérů a asistentů HC Náchod byly děti ustrojeny a uvedeny na ledovou plochu, kde absolvovali výuku bruslení, hry a soutěže. Tyto aktivity organizovalo na ledě 8 trenérů LH, kteří se po celou dobu věnovali více jak 47 dětem. . Potom následovala ukázka tréninku minihokeje, kde mladí hráči HC Náchod ročníků 2009 až 2011 předvedli trénink pod vedením svých trenérů.  Pro všechny to byl vynikající zážitek a pro mladé náchodské naděje i  velká motivace pro následující zápasy i tréninky.  Celá akce byla doplněna prezentací práce s dětmi  v LH a ukázkou materiální podpory ČSLH. Pro účastníky bylo zajištěno občerstvení  - limonáda Primátor, teplý čaj a sušenky. O dobrou atmosféru na zimáku se staralo 18 pořadatelů, členů HC Náchod, příjemná hudba při které dominovala píseň Pojď hrát hokej. V restauraci a v šatně č.7 mohli účastníci shlédnout  hokejové video a prezentaci o projektu „Pojď hrát hokej.“

Kromě zážitku z bruslení a ledního hokeje si každé dítě navíc s sebou domů odneslo hodnotný dárek. HC Náchod ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje pořádal na Zimním stadionu v Náchodě tuto akci v rámci Týdne hokeje. Zveme nové zájemce o LH a Hokejovou školu bruslení na pravidelné tréninky /každé úterý od 16.00 hod a v sobotu od 8.00 hod.

Bc. Ludvík Berger

Vedoucí trenér HC