Letní příprava vrcholí, kdy a v jakém složení začne HCN sezonu 17/18?

17.08.2017 | Admin Admin

Zajímavé informace ohledně našeho klubu se dočtet právě v tomto článku! Kdo přišel do týmu a kdo je na odchodu? Jak probíhá letní příprava a kdy nastoupíme k prvnímu přátelskému utkání?

Letní příprava

Po březnovém konci sezony se hráči připravovali individuálně až do půlky května, kdy začala příprava v Náchodě na inline ploše. Tato příprava trvala až do konce června. Tým byl rozdělen do dvou tréninkových skupin, které byly složeny dle místa bydliště. Díky tomu se odboural problém s dojížděním pro velkou část hráčů. Skupina 1 se v Náchodě zapojila do inline přípravy a po trénincích se připravovala také velice intenzivně na schodech. Skupina 2 se v Hradci Králové sešla v crossfitové tělocvičně The Gym, kde dostávala do těla celý červen a pokračuje v tomto tréninku i v průběhu srpna.

Změny v kádru

Mnozí z Vás nám psali ohledně spekulací týkajících se našich hráčů. Jak už tomu tak bývá, v drtivé většině se jednalo o mylné informace. Uveďme si to tedy na pravou míru. S radostí můžeme oznámit, že se nám podařilo drtivou většinu kádru udržet i pro další sezonu! Velkou ztrátou je pro tým odchod Václava Mertlíka, který v minulé sezoně předváděl velice dobré výkony v Náchodské brance. Vašek se rozhodl jít cestou kariéry rozhodčího, a proto již nebude figurovat na soupisce HCN. Jasno je také u Pavla Javůrka, který ukončil aktivní kariéru. Dalším odchodem ze zadních řad je Matěj Suk, který se domluvil na návratu do Hronova. Všem přejeme hodně štěstí!

Otazník visí i nad jednou z opor zadních řad Petrem Chaloupkou, který má možnost odejít studovat do Ruska, a proto není jeho start do sezony jistý.

Uvolněné místo v brankovišti převezme Rudolf Bernart. Brankář, který má bohaté zkušenosti z mládežnických celků Pardubic a dokonce byl členem kádru mužů při mistrovské sezoně 2010. Ruda je také dlouholetou oporou mužstva Univerzity Hradec Králové. V loňské sezóně patřil do kádru Spartaku Choceň, který hraje KLM Pardubického kraje. V příštím ročníku se tedy můžeme těšit na tandem Luňák-Bernart. Více informací o nové posile přineseme v dalším článku.

Odchody

Mertlík - konec kariéry

Javůrek - konec kariéry

Suk - Hronov

Příchody

Bernart - Spartak Choceň

Sezóna 2017/2018

Přípravu na nový ročník KLM znovu okoření již dobře známý Metuje Cup. V rámci tohoto turnaje se v systému “Euro Hockey Tour” tedy každý s každým utkáme s týmy HC Litomyšl, HC Česká Třebová, HC Jaroměř. Níže najdete prozatímní časový program. V dohledné době doplníme na stránky také rozpis zápasů pro KLM.

Časový program:

Středa 20.9. ZS Litomyšl,   ZS Česká Třebová